KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13472027
nr 1347 2027
Nissan Engel
(f. 1931), Israel
Färgetsning, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), "ballade" bm: 84x65cm
Nissan Engel, Israelisk bildkonstnär född 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 14 september 2020
kl 19:45:41
200 kr
300 kr
350 kr
450 kr